Інформаційні ресурси

Законодавчі акти про освіту

Оновлені навчальні програми для початкової школи 

Шкільні підручники 1-11 класи

Електронні версії підручників (оновлена програма)

Бібліотека української літератури

Електронна бібліотека української літератури

Видавнича група "Основа"

Scopus

UNICHECK  перевірка на плагіат

StrikePlagiarssm com   перевірка на плагіат

.......................................................................................................................

Наукові ресурси та пошукові системи

Відкриті наукові ресурси України

  • Наукова періодика України  це загальнодержавна платформа на базі Open Journal Systems (OJS), яка забезпечує для наукових періодичних видань України процеси: редакційного опрацювання, публікації та післяпублікаційної підтримки. Ресурс видавничої служби УРАН.
  • Наукова електронна бібліотека періодичних видань НАН України є бібліотекою відкритого доступу і передбачає безкоштовний доступ читачів до наукової інформації в Інтернет з правом читати, завантажувати, копіювати, розповсюджувати, друкувати, проводити пошук, посилатися на повнотекстові статті, індексувати, тобто використовувати її з законною ціллю без фінансових, юридичних і технічних перешкод, що відповідає Будапештській Ініціативі Відкритого Доступу.

Світові відкриті наукові ресурси

  • Directory of Open Access Journals (DOAJ) – база журналів відкритого доступу, яка налічує понад 10 тис. журналів, що охоплюють всі галузі науки, техніки, медицини, соціальних і гуманітарних наук.
  • Directory of Open Access Books  доступ до 4589 академічних рецензованих книг від 155 видавництв з усіх галузей знань.
  • ORCID (Open Researcher and Contributor ID) – міжнародний реєстр унікальних ідентифікаторів учених, створений на некомерційній основі. ORCID підтримує постійний цифровий ідентифікатор автора, який розпізнає його серед інших наукових співробітників та забезпечує перехресні зв’язки між всіма об’єктами його професійної активності.
  • Elsevier – наукові журнали відкритого доступу видавництва.
  • ERIC (Educational Resource Information Center)  електронна онлайн-бібліотека досліджень та інформації в галузі освіти. Надає доступ до повних текстів більш ніж 2200 збірників статей з проблем освіти, а також містить реферати та описи статей із понад 1000 наукових журналів з освітньої тематики. Створена міністерством освіти США та відділом досліджень і розвитку в галузі освіти. 
  • Springer  це глобальна видавнича компанія, що видає книги, електронні книги, і рецензовані журнали на наукову, технологічну і медичну тематику. Springer також розміщає велику кількість наукових баз даних, як-от SpringerLink, Springer Protocols і SpringerImages.
  • Springer & Kluwer Academic Journal Searching – реферативно-бібліографічна база, що містить понад 1200 журналів видавництва Springer та Kluwer (біля 9 млн.документів). Також сюди входить 300 періодичних видань з суспільних наук.

  • ScienceDirect – це величезна колекція публікацій з різних наук: фізичні науки та техніка, науки про життя, науки про здоров'я, суспільні та гуманітарні науки. До бази даних входить 16 млн – публікацій, 39 000 – книг, 2500 – журналів. Цей сервіс знаходиться у постійному доступі, вчений може користуватися ним у будь-який час. Чим ScienceDirect відрізняється від Scopus? До Scopus входить до 5000 видавництв, тоді як ScienceDirect – це повнотекстова база даних видавництва Elsevier. У Scopus текст публікації може бути перекладений однією з 40 мов, у ScienceDirect – лише англійською. Глибина бази даних Scopus не обмежена, ScienceDirect – залежить від умов підписки. 

Вебінари про користування ScienceDirect:

  • ScientificCommons.org – забезпечує вільний доступ до наукових робіт різноманітної тематики, опублікованих та розташованих у відкритих архівах усього світу.

  • E-LIS  найбільший міжнародний відкритий електронний архів з бібліотекознавства та інформаційних наук.
  • Electronic Journals Library – портал доступу до 52340 назв журналів, серед яких 7104 оригінальні (існують лише в електронному вигляді).
  • CogPrints – архів з психології, неврології, біології, лінгвістики, філософії та медицини, антропології та комп’ютерних наук.
  • InTech (Journals)  – 5 300 рецензованих книг з відкритим доступом.
  • Journals4Free – портал журналів з понад 7000 назв академічних журналів.

Пошукові системи наукової інформації

  • Open Ukrainian Citation Index (OUCI) – це пошукова система і база даних наукових цитувань, які надходять від усіх видань, що використовують сервіс Cited-by від Crossref та підтримують Initiative for Open CitationsOUCI покликаний спростити пошук наукових публікацій, привернути увагу редакцій до проблеми повноти та якості метаданих українських наукових видань, покращити представлення українських наукових видань у спеціалізованих пошукових системах (наприклад, Dimensions, Lens.org, 1findr, Scilit), що може розширити їхню читацьку аудиторію, дозволить бібліометристам вільно вивчати зв’язки між авторами та документами з різних наукових дисциплін, зокрема, в галузі суспільних та гуманітарних наук.

  • Scirus – універсальна наукова пошукова система, націлена на пошук винятково наукової інформації, здійснює повнотекстовий пошук по статтям журналів більшості великих іноземних видавництв (понад 17 млн. статей), статтям у великих архівах статей і препринтів, науковим ресурсам Internet (більше 250 млн. проіндексованих сторінок).  
  • BASE: Bielefeld Academic Search Engine – одна з найбільших у світі пошукових систем, спеціалізованих на пошуку наукових документів відкритого доступу в Інтернеті. Оператором BASE є бібліотека університету Білефельд (Німеччина).
  • Google Scholar – пошукова система, орієнтована на пошук наукової літератури за різними галузями знань та різними джерелами. Включає статті великих наукових видавництв, архіви препринтів, публікації на сайтах ЗВО, наукових товариств та інших наукових організацій. 
  •  WorldWideScience.org – глобальна наукова пошукова система, яка здійснює пошук інформації по національних та міжнародних наукових базах даних та порталах. 
  • Science Research Portal – наукова пошукова система, яка здійснює повнотекстовий пошук у журналах багатьох великих наукових видавництв, таких як Elsevier, Highwire, IEEE, Nature, Taylor & Francis та ін. Шукає статті та документи у відкритих наукових базах даних: Directory of Open Access Journals, Library of Congress Online Catalog, Science.gov и Scientific News.
  • FindArticles – сервіс пошуку (діє від 1998 р.) у понад 300 світових журналів та видань в галузі управління, економіки, інформатики, техніки, освіти, спорту, мистецтва тощо.

ЕЛЕКТРОННІ БІБЛІОТЕКИ

НА ДОПОМОГУ ЗДОБУВАЧАМ ОСВІТИ

Шановні здобувачі освіти!

До вашої уваги web-сайти ЕЛЕКТРОННИХ БІБЛІОТЕК  України.

Радимо постійно переглядати сайти з метою забезпечення  літературою освітньо-професійних програм


Всеукраїнська школа онлайн — це платформа для дистанційного та змішаного навчання учнів 5-11 класів та методичної підтримки вчителів.

Платформа містить відеоуроки, тести та матеріали для самостійної роботи з 18 основних предметів: українська література, українська мова, біологія, біологія та екологія, географія, всесвітня історія, історія України, математика, алгебра, алгебра і початки аналізу, геометрія, мистецтво, основи правознавства, природознавство, фізика, хімія, англійська мова та зарубіжна література.



На порталі «Готові домашні завдання» також для безкоштовного завантаження доступні шкільні підручники та презентації.



Електронна бібліотека українських підручників для студентів. Можна читати книги прямо на сайті. Мінімалістичний дизайн.



 Навчальні матеріали онлайн – матеріали із підручників за будь яким напрямом навчання.



Український біологічний сайт. Біологічна література . Метою створення цього розділу сайту є зібрання не максимально можливої колекції підручників та посібників, яких чимало в інтернеті, а створення мінімально необхідного набору джерел знань з основних галузей біології. 



Українська електронна бібліотека (Libruk) – сайт Libruk зібрав твори різних за жанром і часом українських письменників-класиків і сучасних авторів. Ви зможете як завантажити книги у найбільш популярних форматах, так і читати онлайн безпосередньо в нашій бібліотеці.

 



На сайті Textbook зібрана уся інформація, яка тільки може знадобитися звичайному українському студенту або абітурієнту. Так, в нашій базі даних є усі наукові та освітні підручники, які ухвалені Міністерством освіти, та багато інших популярних примірників.



Архів української періодики онлайн. Вільний доступ до всіх колекцій як для інституційних, так і для індивідуальних користувачів. Реєстрація не потрібна.



Інститут археології Національної академії наук України  — основна установа в структурі Національної академії наук України, що займається науково-дослідницькою діяльністю в галузі вивчення археології та давньої історії України.  Періодика та серії Інститут археології НАН України



Є Всеукраїнським депозитарієм історичної літератури та методичним центром в галузі історико-краєзнавчої бібліотечної діяльності

і наукової бібліографії з історії України. 

ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА "ІСТОРИЧНА СПАДЩИНА УКРАЇНИ" формується

за принципом профільних тематичних колекцій  і містить електронні документи - рідкісні та цінні видання з фонду Національної історичної бібліотеки України у форматах pdf, flash-публікацій та djvu. 


Електронна бібліотека Інституту історії України НАН України. Теоретичні та методологічні проблеми дослідження всесвітньо-історичного процесу. Загальна концепція світової та вітчизняної історії. Методи історичних досліджень і спеціальних історичних дисциплін.  


Електронна наукова бібліотека Державної установи «Інститут всесвітньої історії Національної академії наук України».


Бібліотеку українського мистецтва засновано 5 червня 2014 року у Києві. Це онлайн-бібліотека з книгами про історію українського мистецтва

і каталогами українських митців.

У розділі Українські художники зібрано понад 700 біографічних довідок про художників.

Тисячі розміщених на сайті книг 






Європейська цифрова бібліотека, проект, що має на меті показати європейську культурну спадщину і вже зараз нараховує понад 15 мільйонів цифрових об'єктів. Партнерами бібліотеки є музеї та галереї, архіви, бібліотеки. 


Bildindex der Kunst und Architektur - Архів матеріалів та зображень про мистецтво та архітектуру.


Електронна бібліотека "Українська література" оріентована на студентів, школярів та будь-яких поціновувачів української літератури. На цьому ресурсі є можливість отримати вільний доступ до кращих творів класичної української літератури, з якими зазвичай починають знайомство ще в школі.



Відкрита книга - це відкритий проект. Електронні книги усім бажаючим: учням шкіл, студентам, вчителям, освітнім фондам,

некомерційним та громадським організаціям



До бібліотеки "Слухай" увійшло понад 100 прозових та поетичних аудіокниг української класики зі шкільної програми, а також твори сучасних письменників, які начитували самі ж автори. Також до озвучування долучилися теле- та радіоведучі, актори театру й кіно, музиканти.



Діаспоріана - українська діаспорна електронна бібліотека.



У бібліотеці УкрЛіб є кілька основних розділів, це "Українська література", "Світова література", "Навчання", "Літературознавство". У свою чергу літературні розділи мають підрозділи "Сучасна література", "Народна творчість", "Біографії" та "Критичні статті".



Є ще багато інших сайтів, але перш ніж почати скачувати, переконайтесь, що цей сайт безпечний. Успіхів у навчанні!



Немає коментарів:

Дописати коментар