Книжковому гурману


14 лютого – Міжнародний день дарування книг!


                            Книга рятує душу від здерев’яніння... 

                                                            (Т. Г. Шевченко)

Міжнародний день дарування книг (International Book Giving Day) – це добровільна ініціатива, яка започаткована у 2012 році американкою та засновницею відомого сайту дитячої книги Delightful Children’s Books, Еммі Бродмур. Вона спрямована на підвищення інтересу та доступу до книг і бібліотек.
Мета Міжнародного дня дарування книг – надихнути людей по всьому світу подарувати 14 лютого книгу: бібліотеці, другу, членам родини. Вважається, що в цей день мають об'єднатися і ті, хто дарує книги, і ті, хто прищеплює любов до читання. Адже книга – один із найцінніших винаходів людства, вона сіє правду, добро, любов, вона дасть нам відповіді на всі запитання.
Сьогодні без книги ми не можемо уявити своє життя, бо вона – постійний супутник, найкращий порадник у всіх життєвих ситуаціях. Недарма в народі кажуть: «Книги читати – усе знати».
Частіше заглядайте до скарбниці духовності – книг, із яких б'є невичерпне джерело мудрості!

Шановні користувачі!

Бібліотека   Красноградського педагогічного фахового коледжу  
проводить  акцію
 «Подаруй бібліотеці книгу»

 Працівники бібліотеки  Крсноградського педагогічного фахового коледжу  Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія»  Харківської обласної ради  висловлюють щиру подяку всім дарувальникам за внесок у формування бібліотечного фонду. 

Подаровані вами книги і періодичні видання надають неоціненну допомогу в теоретичній і практичній підготовці студентів.

  
ТОП-5 найцікавіших 
бібліотек України


Українська бібліотечна асоціація допомогла Cultprostir скласти невеличкий рейтинг найцікавіших бібліотек країни.
В Україні нараховується понад 40 000 бібліотек. Маленькі й з величезними зібраннями томів, розміщені у сільських школах чи багатоповерхових будівлях, із солідним віком і такі, що відкрилися нещодавно, – всі вони цінні, бо навіть одним своїм існуванням, лишень синіми табличками на вході постійно нагадують, що ще залишилися місця, де книга є доступною як ніколи. Але не будемо відходити від концепції рейтингу. Далі – найстаріші, найбільші та ще кілька «най»…


Найдавніша бібліотека


Якщо розглядати бібліотеки крізь призму історії, то найдавнішою читальнею країни, що діє й зараз, можна вважати Наукову бібліотеку Львівського національного університету імені Івана Франка. Вона заснована 1608 року як книгозбірня львівського Єзуїтського колегіуму. Фонд нараховує три мільйони видань. За більш ніж 400 років існування бібліотека бачила багато. У XVII столітті тут не просто зберігали книги, а виховували інтелектуальну еліту, яку, між іншим, зобов’язували регулярно підтримувати гідний фінансовий стан читальні пожертвами. Минуло століття, бібліотека зазнала численних втрат під час пограбування шведами у 1704 році, проте швидко відновилася. Книги та рукописи до її фонду завозилися з усієї Європи. Поступово виникла потреба в більш облаштованому приміщенні. Так у 1905 році з’явилася нова будівля зі скляним дахом, великим читальним залом, ще й розписами і написами латиною, які мали наштовхувати студентів на філософські роздуми. Попри втрати під час Другої світової війни, Наукова бібліотека Львівського національного університету не втратила головне – свою неперевершену атмосферу аристократизму, науки та благородства духу, які відчуваються й зараз.


Найперша публічна бібліотек


Тепер вирушаємо до Одеси, де 1829 року за наказом Миколи I граф Воронцов заснував першу публічну бібліотеку на території України, а у всій Російській імперії вона стала другою після Імператорської бібліотеки у Санкт-Петербурзі. Головне приміщення Одеської національної наукової бібліотеки імені М. Горького розміщена в старовинному районі міста і являє собою один із кращих зразків бiблiотечної архітектури в країні в стилі неокласицизму (архітектор Ф. П. Нестурх). Сам граф Воронцов доклав зусиль до заснування бібліотеки та подарував «зібрання дорогих за рiдкiсністю творів». Це були 600 томiв французьких класикiв у розкiшному виданнi Фiрмена Дiдо. Приклад губернатора наслiдували багатi одесити, i кiлькiсть книг у бiблiотецi почала швидко збiльшуватися. Сьогодні найстаріша публічна книгозбірня України зберігає унікальний різноплановий п’ятимільйонний фонд документів з усіх галузей знань майже 130 мовами світу, який є невід’ємною складовою національної та світової культурної спадщини і перебуває під охороною держави та ЮНЕСКО.


Бібліотека з найбільшим фондом


Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського нараховує у своєму фонді 14 мільйонів книг! Зважаючи на таку цифру, недивним є той факт, що бібліотека імені Вернадського належить до числа десяти найбільших національних книгозбірень світу. Той, хто хоча б раз опинився всередині цього храму науки, ніколи не забуде всеохопного страху перед масштабом знання, сконцентрованого тут. «Вернадці» належить іще один рекорд. Вона є найбільшою за своєю площею бібліотекою країни. 27 поверхів будівлі – цьому яскраве підтвердження. А ще універсальними інформаційними ресурсами бібліотеки користується близько 500 000 читачів, яким щорічно видається до 5 мільйонів документів. Крім вражаючої мови цифр, бібліотека має й безліч внутрішніх таємниць, легенд і скандалів. Відомою є історія про пожежу 1964 року, які тривала у будівлі кілька діб. Виникла вона зовсім невипадково у відділі, де зберігалися документи з історії української державності 1917–1920 років… У наш час Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського й надалі є активним учасником не лише наукового, а й культурного життя, влаштовуючи виставки, творчі зустрічі, семінари та конференції.


Найбільша дитяча бібліотека


Національна бібліотека України для дітей, що в Києві на Нивках, щороку приймає більше 20 тисяч читачів, а також відвідувачів, які приїжджають на екскурсію, щоб на власні очі побачити цей казковий палац, оздоблений авторськими керамічними панно і композиціями видатної української художниці-керамістки Ольги Рапай. Книгозбірня заснована у 1967 році. Її фонд складається з 500 000 примірників книг, журналів, аудіозаписів. Національна бібліотека для дітей вчить малечу правильно працювати з інформацією, бібліотечними картотеками. Але головне – прагне прищепити сприйняття бібліотеки як місця, де можна провести час з друзями, займаючись у гуртках, показати власні таланти на творчих виступах, поділитися науковими відкриттями і дослідженнями.


Найкраща в 2014 році


Українська бібліотечна асоціація разом з Міністерством культури з 2008 року заохочують книгозбірні до самовдосконалення шляхом конкурсу та змагання за звання кращої. Так, у 2014 році кращою бібліотекою країни стала Харківська державна наукова бібліотека імені В. Г. Короленка. Вона є другою після бібліотеки імені Вернадського за розмірами фонду, який налічує 7 мільйонів видань. Заснована у 1886 році культурними активістами, які власними силами та доброю волею городян, що жертвували гроші або книги, за перші десять років сформували зібрання з 40 000 томів. У 1904 році працівниця бібліотеки Л. Хавкіна створила та оприлюднила проект бібліотечної освіти, за рік її книга «Библиотеки, их организация и техника» здобула золоту медаль на Всесвітній виставці у Бельгії. Власне, освітянський рух книгозбірня підтримувала весь час свого існування. Її дитячий відділ у період революційних подій 1917 року допомагав гуртувати дітей, за допомогою книг прикрашаючи важкі будні. В наш час Харківська державна наукова бібліотека імені В. Г. Короленка активно співпрацює із закордонними вишами, відряджає своїх співробітників для участі у міжнародних науково-дослідницьких конференціях, отримує відзнаки від держави та харків’ян.

РАДИМО  ПРОЧИТАТИ!

Картинки по запросу радимо прочитати

9 причин, чому варто читати книги?

1. Коли ми читаємо авторів, які добре пишуть, ми звикаємо добре і правильно говорити.

2. Культура людини визначається не тим, скільки книг вона прочитала, а тим, скільки книг вона зрозуміла.

3. Люди, які читають книги, завжди будуть вести за собою людей, які дивляться телевізор.

4. Будь-яка книга краще, ніж фільм, тому що наша уява безмежна — немає меж спецефектів, які ми можемо собі уявити.

5. Людей можна розділити на дві групи: на тих, хто читає книги, і тих, хто слухає людей, які читають книги.

6. Все, що ми читаємо, немов по крупицях, збирається в загальну картину світу — а це і є наші знання і наша ерудиція.

7. Читання також позитивно впливає на мозок, як впливають вправи на тіло.

8. Щоб стати розумною людиною, достатньо прочитати 10 книг, але, щоб знайти їх, знадобиться перечитати тисячі інших.

9. Ви станете спокійнішими, впевненішими і забудете про депресії.


Прохання кнгиги до читача! 

Будь ласка, не торкайтеся мене брудними руками: мені буде соромно, коли мене візьмуть до рук інші читачі.
* * *
Не обкреслюйте мене ручкою і олівцем ― це так негарно.
* * *

Не ставте на мене ліктів, коли читаєте, і не кладіть мене розгорнутою на стіл лицем до низу, адже вам самим не сподобається, коли з вами так обійдуться.
* * *

Не кладіть у мене олівців і нічого об’ємного, крім тонкого листочка паперу, а то розірветься корінець. Якщо ви закінчили читати й боїтеся загубити місце де ви зупинилися, то не робіть позначок нігтем, а візьміть закладку, щоб я мала змогу зручно та спокійно відпочити.
* * *

Не забувайте, що після того, як ви мене прочитали, мені доведеться побувати у інших читачів. Загортайте мене в папір у вологу погоду, тому що така погода для мене шкідлива.
* * *

Допоможіть мені залишитися свіжою та чистою, а я допоможу вам бути щасливими!





ІНТЕРНЕТ – РЕСУРСИ ДЛЯ БІБЛІОТЕКАРІВ


1. https://dnpb.gov.ua/ua/  - Розділ «Бібліотечному фахівцю» на сайті Державної науково-педагогічної бібліотеки України ім. Сухомлинського.

2. http://korolenko.kharkov.com/ Розділи «Бібліотекарі, для Вас» та «Віртуальні семінари» на сайті Харківської державної наукової бібліотеки ім. В.Г.Короленка





















Немає коментарів:

Дописати коментар